Sözleşmeli Mübaşir Alımına İlişkin Duyuru
16.05.2022

T.C.

ADALET BAKANLIĞI

İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi

Adalet Komisyonu Başkanlığından

 

 

Sözleşmeli Mübaşir Alımına İlişkin Duyuru

           

 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 01.03.2022 tarihli, 6459 Sözleşmeli Personel Alımı ilanı gereğince;

Komisyon Başkanlığımıza, sözleşmeli mübaşir pozisyonunda İstanbul Adliyesi için 61 kişi, Gaziosmanpaşa Adliyesi için 5 kişi olmak üzere toplam 66 sözleşmeli personel alımı için sınav izni verilmiştir.

 

Verilen sınav izni sonucunda;

Sözleşmeli personel alımı sınavlarına müracaat eden adaylardan lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP94 puan türlerinden almış oldukları puana göre başvuranlar arasından en yüksek puandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda Bakanlıkça verilen kadro sayısının 3 katı sıralamasına girerek sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ekte ilan edilmiştir.

 

Sözlü sınava katılacak adaylar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ile birlikte sınava girebilecektir.

 

Sözlü sınava katılacak adayların gerekli yoklamanın yapılması için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ile birlikte İstanbul Adalet Sarayı  Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonunda isimleri okunduğu sırada hazır bulunmaları zorunludur. Adaylar belirtilen gün ve saatte İstanbul Adalet Sarayı  Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonunda hazır bulunmamaları halinde sözlü sınava ALINMAYACAKTIR.

 

Bu ilan adaylara tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine ayrıca sözlü sınav gün ve saati ile ilgili tebligat yapılmayacaktır. Bundan sonraki süreçte sınavla ilgili duyurular İstanbul Adliyesinin resmi web sitesinde ( www.istanbul.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacağı ilanen duyurulur. 16/05/2022

 

 

T.C. KİMLİK NO
DOĞUM TARİHİ
Güvenlik Kodu

Sonuç

Adres

Çağlayan Meydanı Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 223 Şişli/İstanbul

Telefon

0 212 375 75 75

E-Posta

istanbulcbsisaretadalet.gov.tr

Adalet Bakanlığı Logosu