İstanbul Adalet Sarayında Kitap Bağış Kampanyasının Açılışı Gerçekleştirildi.
31.05.2021

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında "Ceza İnfaz Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası" 31.05.2021 Pazartesi saat: 11:00’de Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL’ün teşrifleriyle Ankara Adalet Sarayında yapıldı.

 

Ankara Adalet Sarayı ile birlikte eş zamanlı olarak “Kitap Bağış Kampanyası” İstanbul Adalet Sarayı, İstanbul Bakırköy Adalet Sarayı, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Ankara Batı Adalet Sarayı, İzmir Adalet Sarayı ve İzmir Karşıyaka Adalet Sarayında başlatılmış olup, İstanbul Adalet Sarayı Atrium alanında kurulan Kitap Bağış Kumbarasının açılış töreni İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Zafer KOÇ ve diğer davetlilerin katılımı ile yapılmıştır.

 

Tören açılış konuşmasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Zafer KOÇ "Kitap Bağış Kampanyası kapsamında meslektaşlarımız, avukat arkadaşlarımız ve tüm vatandaşlarımızı ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklularımızın rehabilitasyonu, topluma kazandırılması anlamında kitap bağışına katılmaya davet ediyoruz. Kitap insanları geliştiren, topluma faydalı hale getiren en önemli unsurlardandır. Dolayısıyla kampanyamıza geniş katılım bekliyoruz, herkesi davet ediyoruz." dedi. Açılış konuşmasının ardından bağışlanan kitaplar katılımcılar tarafından İstanbul Adalet Sarayı Atrium alanında kurulan kumbaraya atılmak suretiyle bağış kampanyası başlatılmıştır.

 

Kitap Bağış Kampanyası 31.05.2021-16.06.2021 tarihleri arasında İstanbul Adalet Sarayında devam edecektir.

Adres

Çağlayan Meydanı Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 223 Şişli/İstanbul

Telefon

0 212 375 75 75

E-Posta

istanbulcbsisaretadalet.gov.tr