Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

CAS II Projesi Açık Mahkeme Günleri Etkinliği Kapsamında Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Ali ÖZTÜRKMEN ve beraberindeki Heyet İstanbul Adalet Sarayını Ziyaret Etti.
16.12.2021

CAS II Projesi Açık Mahkeme Günleri Etkinliği Kapsamında Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Ali ÖZTÜRKMEN ve beraberindeki Heyet İstanbul Adalet Sarayını Ziyaret Etti.

 

 

Ceza Adalet Sisteminin Güçlendirilmesi ve Yargı Mensuplarının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) İhlallerinin Önlenmesi Konusunda Kapasitelerinin Artırılması (CAS II) Projesi Açık Mahkeme Günleri Etkinliği kapsamında Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Ali ÖZTÜRKMEN, Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şenol TAŞ, Ceza İşleri Daire Başkanı Sayın Kemal ERTÜRK, Tetkik Hakimi Sayın Dicle Gözde KOÇYİĞİT, Tetkik Hakimi Sayın Emre ÖZCAN, Tetkik Hakimi Sayın Faruk KARCI, Avrupa Konseyi Program Ofisi adına Sayın Başak BOYOĞLU, Sayın İrem GÜLLER, Sayın Ege BAYAZIT ile İstanbul’da bulunan üniversitelerin Hukuk Fakültesi öğrencileri İstanbul Adalet Sarayını ziyaret etti.

 

Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Ali ÖZTÜRKMEN, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şenol TAŞ, Daire Başkanı Sayın Kemal ERTÜRK ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Şaban YILMAZ öğrencilere yönelik bir seminer düzenleyerek adalet hizmetlerinin ve adliyelerin işleyişi hakkında bilgiler verdiler. Samimi bir sohbet havasında Hukuk Fakültesi öğrencilerinin soruları yanıtlandıktan sonra Koordinatör Cumhuriyet Savcısı Sayın Bilge DURSUN eşliğinde öğrencilere adliyemiz gezdirildi. Adli Görüşme Odaları, Çocuk Suçları Bürosu, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, Bilişim Suçları Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcıları ile görüşme ve sorularını sorma imkanı bulan öğrenciler daha sonra yemekhaneye geçtiler. Öğle yemeğinin ardından Savcılık Ön Büro, Sulh Ceza Hakimliği, Asliye Ceza Mahkemesi, Ağır Ceza Mahkemesi ziyaretlerinin ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve İşleyişi Hakkında yapılan bilgilendirme seminerinin ardından heyet ve öğrenciler adliyemizden ayrıldı.

 

Adres

Çağlayan Meydanı Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 223 Şişli/İstanbul

Telefon

0 212 375 75 75

E-Posta

istanbulcbsisaretadalet.gov.tr