Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Adliyemiz

  GAZİOSMANPAŞA ADALET SARAYI VE EK HİZMET BİNASI


Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı 2 ayrı bina da hizmet vermektedir. Ana Bina içerisinde Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ceza Mahkemeleri bulunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Adliyesi Hukuk (Ek) Hizmet Binasında Hukuk Mahkemeleri, Aile Mahkemeleri, İcra Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri bulunmaktadır.

Adalet Sarayı

Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı yargı alanı olarak Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy ilçelerine bakmaktadır.Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı olarak kullanılan binaya 2015 yılında taşınılmıştır. Bina yenilenerek Adalet hizmeti vermeye daha uygun hale getirilmiştir. Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı toplam 10 kat olmakla beraber 9.108 m2kapalı alana sahiptir.

Gaziosmanpaşa Adalet Sarayı’nda Duruşma salonları, hakim ve savcı odaları, mahkeme ve savcılık kalemleri, savcılık birimleri, bürolar, hizmet odaları, arşiv odaları, avukat görüşme odası, yemekhane, baro, banka atm, polis noktası, kapalı otopark gibi bölümler yer almaktadır. Yapı içerisinde gün ışığından maksimum derecede faydalanabilmesi amacıyla dış cephe dışarıdan görünmeyen aynalı camlar ile kaplanmıştır. Böylece yapının doğal havalandırılmasına olanak sağlayan cephe düzenlemeleri yapılmış ve Adliye içerisinde ferah bir ortam tasarlanmıştır.

 

Adalet Sarayı


Daha önce Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü olarak hizmet vermiş olan bina 2018 yılında Gaziosmanpaşa Adliyesi Hukuk Ek Hizmet Binası’na tahsis edilmiştir. Binanın, Adliye ortamına daha uygun bir hale getirilebilmesi için içerisinde ve dış cephesinde restorasyon çalışması yapılmıştır. Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binasında, Duruşma salonları, hakim odaları, mahkeme kalemleri, icra müdürlükleri, bürolar, hizmet odaları, arşiv odaları, avukat görüşme odası, yemekhane, baro, banka atm, polis noktası, kafeterya açık otopark gibi bölümler yer almaktadır. Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası 5 kat olmakla beraber 6.630 m2kapalı alana sahiptir.

 

Adres

Çağlayan Meydanı Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 223 Şişli/İstanbul

Telefon

0 212 375 75 75

E-Posta

istanbulcbsisaretadalet.gov.tr